Portret

     Jeśli uważasz, że do opisu fotografii portretowej użyję słynnego cytatu H. Cartier-Bresson:

     „Najtrudniejszą rzeczą w fotografii jest portret. Musisz wejść z aparatem między skórę, a koszulę fotografowanej osoby.”

masz pełną rację. Nikt nigdy lepiej tego nie ujął.

Portret

     Portret jest fotografią trudną, jeśli nie najtrudniejszą. Nie jest sztuką wykonać zdjęcie, które jest zapisem wyglądu osoby w danym momencie. Pokazać za to, przy użyciu jedynie ułamka sekundy, kim jest osoba na fotografii, już w mojej opinii do miana sztuki aspiruje.

     Każda sesja fotograficzna jest bardzo specyficzną relacją między osobą fotografowaną, a fotografem. Przebiega bardzo często w intymnej atmosferze, nie rzadko w towarzystwie kawy lub herbaty, jednak zawsze opiera się na rozmowie. W otoczeniu słów i tworzących się z nich historii poznajemy się nawzajem, bo to,  jak będzie wyglądać portret zależy od doświadczeń osób po obu stronach obiektywu. 

     W trakcie sesji efekt jaki chciałbym, żeby powstał z tej relacji to właśnie tych kilka kadrów, które pokażą kim jesteś. Autentycznych, nie pozowanych emocji. Jeśli na fotografii poznasz siebie, a nie jedynie podobną do Ciebie osobę, wtedy uznam, że wykonaliśmy kawał dobrej pracy.

Portret

     Jesteś osobą na tyle odważną, żeby wpuścić mnie do swojego świata i dać się poznać? Jeśli, tak to zaczniemy od znalezienia najodpowiedniejszego miejsca. Zawsze staram się namawiać, aby spotkanie nastąpiło w miejscu dla Ciebie ważnym. Takim, które już Cię definiuje w pewien sposób. Czy będzie to dom, kawiarnia, las czy dach budynku, najważniejsze jest twoje samopoczucie. Jeśli będziesz się czuć dobrze to jestem przekonany, że ten efekt uboczny naszego spotkania, którym okażą się fotografie wyjdzie idealnie. 

Portret
Portret
Portret